تجهیزات رایانه‌ای و فن آوری اطلاعات در مجتمع آموزشی صهبای صفا

 

دنیای امروز را دنیای ارتباطات نامیده ­اند. توسعه روزافزون رایانه به منظور شناخت، گردآوری، سازماندهی و پردازش، اشاعه و انتقال اطلاعات از ابزارهای برجسته مدیریت آموزشی در عصر حاضر است. مجتمع آموزشی صهبای صفا با تکیه بر ضرورت گسترش فرهنگ IT و تأکید بر اینکه مدیران باید با بهره‌گیری از تکنولوژی ارتباطات مدیریت نیروی انسانی را با قدرت کامل در دست گیرند و معلمان و دانش‎ آموزان با آموزش و استفاده از فن‎آوری اطلاعات به دانش روز مجهز شوند، سایت کامپیوتر مجتمع را راه‌اندازی و امکان استفاده کلیه دانش آموزان، معلمان، دبیران و همکاران را به طور تمام وقت فراهم نموده است.

سایت کامپیوتری مجهز به کامپیوترهای پیشرفته با ظرفیت 22  سیستم و دسترسی کامل به اینترنت و شبکه داخلی مجتمع  مکان مناسبی جهت آموزش دروس کامپیوتر و مهارت‌های کاربردی برای دانش آموزان مقاطع متوسطه یک و متوسطه دو می‌باشد و دبیران و همکاران نیز می‌توانند از این امکانات استفاده لازم را داشته باشند.

وب سایت اینترنتی مجتمع نیز به طور فعال امکانات بسیاری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد از جمله:
_  ایجاد محیط تعاملی برای ارتباط بین دانش­آموزان، معلمان و اولیاء
_ اعلام اخبار و اطلاعات روزانه
_ امکان آموزش مجازی
_ آزمون‌های آنلاین
_ بهره‌گیری از تولید محتوای آموزشی ایجاد شده توسط دبیران
_ آزمایشگاه های مجازی و آنلاین
_ فیلم های آموزشی

مجتمع آموزشی صهبای صفا برای دستیابی به اهداف مهم مدارس هوشمند  تمامی کلاس‌های آموزشی مقاطع را مجهز به  تخته‌های هوشمند و ویدئو پروژکتور نموده است . در این راستا تمامی دبیران آموزش‌های لازم جهت تولید محتوای آموزشی و ارائه تولید محتوا در کلاس‌های آموزشی را کسب نموده‌اند و همچنین دبیران از طریق سایت مدرسه اقدام به برگزاری آزمون‌های آنلاین و ارتباط مستمر با دانش‌آموزان و اولیا می‌نمایند.
در حال حاضر مجتمع آموزشی شهید مهدوی مجهز به 10 دوربین مداربسته، 46 سیستم کامپیوتری مستقر در کلاس‌های آموزشی و واحدهای اداری، 10 تخته هوشمند و 15 ویدئو پروژکتور می‌باشد. همچنین اخبار تصویری از وقایع روز مدرسه در تلویزیون شهری در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرد.

 
 
   
نقشه سایت